İnönü Üniversitesi 8 Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
49 kez görüntülendi
Öğr. Gör. İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

1- 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2- ALES’ten en az 70 puan almış olmak, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eş değerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmalıdır.
4- Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
5- Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak şartları aranır.

MUAFİYET
1- Yükseköğretim Kurumlarında öğretim elemanları kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2-  Meslek  Yüksekokullarının,  bu  yönetmeliğin  6.maddesinin  4.  Fıkrası  kapsamındaki  öğretim  görevlisi  kadroları  haricindeki  öğretim  elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İSTENEN BELGELER ve ÖNEMLİ NOTLAR
Başvuruda İstenen Belgeler:
1-Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvuru Formu.  (www.ozal.edu.tr adresinden Personel Daire Başkanlığı sayfasına giriniz. Dokümanlar kısmında "Akademik Başvuru Formu"na tıklayarak erişebilirsiniz)
2-Özgeçmiş.
3-Lisans, yüksek lisans ve doktora/uzmanlık belgeleri ve öğrenci ise öğrenci belgesi (1 takım Noter/ Resmi Kurumlarca onaylanmış mühürlü örneği veya  e-Devlet  üzerinden  alınan  karekodlu  belgeler)  (Yabancı  yükseköğretim  kurumlarından  mezun  olanların  diplomalarının  Yükseköğretim  Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgesi)
4-Lisans transkript belgesinin aslı veya kopyasının resmi makamlarca onaylanmış ıslak imzalı onaylı belgesi.
5-İki adet biyometrik fotoğraf.
6-ÖSYM sonuç açıklama sisteminden alınmış karekodlu ALES sonuç belgesi. 7-Yabancı Dil Belgesi (YDS,YÖKDİL,veya eşdeğerliliği).
8-Askerlik Belgesi (e-Devlet çıktısı)
9-Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya
10-Çalışmış olmak şartı istenen ilanlar için ilgili kurumdan alınmış ıslak imzalı belge ve SGK’dan alınmış prim gün sayısını ve iş kolunu gösterir ıslak imzalı belge
11-Ön  ve  nihai  değerlendirme  aşamalarında  lisans  mezuniyeti  notunun  hesaplanmasında  kullanılacak  4'lük  ve  5'lik  not  sistemlerinin  100'lük  not sistemine dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
12-Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edebilir.
13-Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
14-Başvuru  süresi  bu  ilanın  yayım  tarihinden  itibaren  15  gün  olup,  başvurular  şahsen  veya  posta  yolu  ile  yapılabilir.  Posta  yolu  ile  yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birimlerimize ulaşmış olması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.) Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
15-Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.
 

Başvuru Başlangıç Tarihi19.12.2020Sınav Tarihi15.01.2021
Son Başvuru Tarihi02.01.2021Sonuç Açıklama Tarihi22.01.2021
Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi08.01.2021Nihai Sonuçların İlan edileceği internet sitesiwww.ozal.edu.tr

BİRİMBÖLÜMÜANABİLİM DALI/PROGRAMADETDERECEUNVANALESYDS/YÖKDİL VEYA EŞ DEĞERİAÇIKLAMA
SAĞLIK HİZMETLERİ MYOTIBBİ TEKNİKLER VE HİZMETLERİTIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ14ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)70-Tıbbi Mikrobiyoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MYOÇOCUK SAĞLIĞI VE GENÇLİK HİZMETLERİÇOCUK GELİŞİMİ15ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)70-Okul Öncesi Öğretmenliği lisans mezunu olup, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
DARENDE BEKİR ILICAK MYOGIDA İŞLEMEGIDA TEKNOLOJİSİ14ÖĞRETİM GÖREVLİSİ (DERS VERECEK)70-En az tezli yüksek lisans mezunu olup gıda alanında bitki tohumu yağı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
SANAT TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİMİMARLIKMİMARLIK16ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ7050Mimarlık bölümü lisans mezunu olup mimarlık alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
TIP FAKÜLTESİTEMEL TIP BİLİMLERİANATOMİ16ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ7050Tıp Fakültesi Anatomi alanında tezli yüksek lisans veya doktora / tıpta uzmanlık yapıyor olmak.
TIP FAKÜLTESİTEMEL TIP BİLİMLERİTIBBİ BİYOKİMYA16ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ7050Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya alanında doktora / tıpta uzmanlık yapıyor olmak.
İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ
FAKÜLTESİ
YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİYÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ16ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ7050Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü lisans mezunu olup Üretim yönetimi ve pazarlama alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİBAHÇE BİTKİLERİSEBZE YETİŞTİRME VE ISLAHI16ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ7050Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünden lisans mezunu olup Sebze yetiştirme ve ıslahı anabilim dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 87 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 42 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 55 kez görüntülendi
...