Milli Savunma Üniversitesi 64 Akademik Personel alıyor - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
57 kez görüntülendi
Öğr. Gör. İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından
S. NOAKADEMİK BİRİMBÖLÜM/ ANABİLİM DALIKADRO UNVANIPERSONEL SAYISIARANAN ŞARTLAR
1Kara Harp Okulu AnkaraUluslararası İlişkiler Bölümü/ Uluslararası İlişkiler ABDPROFESÖR1Uluslararası İlişkiler bölümünde Profesör olarak çalışmış ve Ortadoğu, Türk Dünyası, Kıbrıs konularında bilimsel yayın yapmış olmak.
2Kara Harp Okulu AnkaraUluslararası İlişkiler Bölümü/ Strateji ve Güvenlik Araş. ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Uluslararası İlişkiler alanında doktora ve Uluslararası Güvenlik ve Uluslararası Finans konularında bilimsel yayın yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
3Kara Harp Okulu AnkaraUluslararası İlişkiler Bölümü/ Bölgesel Çalışmalar ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Uluslararası İlişkiler alanında doktora ve İran dış politikası/ devlet yapısı konularında bilimsel yayın yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
4Kara Harp Okulu AnkaraUluslararası İlişkiler Bölümü/ Bölgesel Çalışmalar ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Uluslararası İlişkiler alanında doktora ve Suriye üzerine bilimsel yayın yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
5Kara Harp Okulu AnkaraTarih BölümüDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Yeniçağ Tarihi alanında doktora ve Osmanlı Döneminde Ermeniler üzerine araştırma yapmış olmak.
6Kara Harp Okulu AnkaraTarih BölümüDOÇENT1Yakınçağ Tarihi alanında doktora ve doçentlik unvanı almış olmak. Yakınçağ Osmanlı askerî tarihi alanında bilimsel yayın ve araştırma projesi yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
7Kara Harp Okulu AnkaraTarih BölümüARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Tarih Bölümü mezunu olmak. Tarih alanında yüksek lisans yapmış ve aynı alanda Yakınçağ'da Rusya Türkleri konulu doktora yapıyor olmak.
8Kara Harp Okulu AnkaraTarih BölümüDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Eskiçağ Tarihi alanında doktora ve Eskiçağ'da Ermeniler üzerine araştırma yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
9Kara Harp Okulu AnkaraTürk Dili ve Edebiyatı BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Türk Dili ve Edebiyatı veya Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olmak. Eski Türk Dili veya Eski Türk Edebiyatı Bilim dalında en az yüksek lisans yapmış olmak. Diksiyon, güzel konuşma, etkili konuşma, hitabet alanlarında sertifika/katılım belgesi ile Yabancılara Türkçe öğretimi belgesi olmak.
10Kara Harp Okulu AnkaraYabancı Diller Bölümü/ Bölgesel Diller ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Arap Dili ve Edebiyatı alanında en az tezli yüksek lisans yapıyor olmak veya çağdaş Arapça öğretimi konusunda en az 2 yıl iş tecrübesine sahip olmak.
11Kara Harp Okulu AnkaraYabancı Diller Bölümü/ Bölgesel Diller ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Fars Dili ve Edebiyatı alanında doktora ve tarihi metinleri üzerine yayın yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
12Kara Harp Okulu AnkaraSavunma Araş. Bölümü/ Lojistik Yönetimi ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Lojistik Yönetimi alanında en az tezli yüksek lisans yapmış olmak.
13Kara Harp Okulu AnkaraElektronik ve Haberleşme Müh. Bölümü/ Elektronik ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olmak. Aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış ve doktora yapıyor olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 2 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
14Kara Harp Okulu AnkaraEğitim Bilimleri BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunu ve aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak. En az 2 yıl bu alanda iş tecrübesine sahip olmak.
15Kara Harp Okulu AnkaraSavunma Araştırmaları Bölümü/ Lojistik Yönetimi ABDDOÇENT1İşletme veya Endüstri Mühendisliği alanında tedarik zinciri ve lojistik yönetimi konulu doktora tezi yapmış ve aynı alanlarda doçent unvanı almış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
16Kara Harp Okulu AnkaraBeşeri ve Sosyal Bilimler BölümüARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Felsefe alanında Mantık konulu yüksek lisans yapmış olmak.
17Kara Harp Okulu AnkaraAskeri Bilimler Bölümü/ Topoğrafya ve Coğrafi Bilgi Sistemleri ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Coğrafya veya Coğrafya Öğretmenliği mezunu ve aynı alanda yüksek lisans yapmış olmak, lisans öğrenimi sırasında Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda ders almış olmak.
18Kara Harp Okulu AnkaraTürk Dili ve Edebiyatı BölümüPROFESÖR1Türk Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak ve Yeni Türk Edebiyatı alanında doçent unvanı almış olmak, Yabancılara Türkçe Öğretimi konusunda en az 5 yıl iş tecrübesine sahip olmak.
19Deniz Harp Okulu İstanbulDenizcilik ve Askerî Bilimler Bölümü / Oşinografi ve Deniz Meteorolojisi ABDPROFESÖR1Genel Jeoloji alanında doktora yapmış ve Yer Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Neotektonik, depremsellik ve aktif tektonik konularında bilimsel yayın yapmış olmak.
20Deniz Harp Okulu İstanbulElektrik- Elektronik Müh. Bölümü / Elektronik ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Elektronik Mühendisliği anabilim dalında doktora yapmış ve Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak. Bulanık Mantık ve Yapay Zekâ konularında bilimsel yayınları olmak.
21Deniz Harp Okulu İstanbulTemel Bilimler Bölümü / Fizik ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Fizik Bölümü mezunu ve Fizik anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
22Deniz Harp Okulu İstanbulTemel Bilimler Bölümü/ Matematik ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Matematik Bölümü mezunu ve aynı alanda yüksek lisans, doktora ve bilimsel yayın yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak.
23Deniz Harp Okulu İstanbulTemel Bilimler Bölümü/ Kimya ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Organik Kimya alanında doktora ve Parmak İzi Analizi ve Floresans Bileşikler üzerine bilimsel yayın yapmış olmak.
24Deniz Harp Okulu İstanbulBilgisayar Müh. Bölümü/ Bilgisayar Bilimleri ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Bilgisayar Mühendisliği mezunu ve Bilgisayar alanında doktora yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak. Yapay Zekâ konusunda bilimsel yayın yapmış olmak.
25Deniz Harp Okulu İstanbulEndüstri Müh. Bölümü/ Endüstri ABDDOÇENT1Endüstri Mühendisliği mezunu ve aynı alanda doktora ve doçentlik unvanı almış olmak. Ulaşım, askerî harekât analizi, optimizasyon konularında bilimsel yayın yapmış olmak.
26Deniz Harp Okulu İstanbulYabancı Diller Bölümü/ Batı Dilleri ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1İngilizce Öğretmenliği mezunu olmak. YÖK tarafından geçerli kabul edilen yabancı dil sınavlarından birinden 100 üzerinden en az 85 veya eş değeri bir puan almış olmak.
27Deniz Harp Okulu İstanbulBeşeri ve Sosyal Bilimler Bölümü/ Türk Dili ve Edebiyatı ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Türk Dili ve Edebiyatı veya Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Eski Türk Dili veya Eski Türk Edebiyatı Anabilim dalında en az yüksek lisans yapmış olmak. Diksiyon, güzel konuşma, etkili konuşma, hitabet alanlarında sertifika/katılım belgesi ve Yabancılara Türkçe Öğretimi belgesi sahibi olmak.
28Deniz Harp Okulu İstanbulBeşeri ve Sosyal Bilimler Bölümü/ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Tarih veya Tarih Öğretmenliği mezunu ve Cumhuriyet Tarihi bilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi ve Ermeni Meselesi üzerine bilimsel yayın yapmış olmak.
29Deniz Harp Okulu İstanbulBeşeri ve Sosyal Bilimler Bölümü/ Deniz Hukuku ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Deniz Hukuku veya Silahlı Çatışma Hukuku alanında en az yüksek lisans yapıyor olmak.
30Deniz Harp Okulu İstanbulMakine Mühendisliği Bölümü/Enerji ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Makine Mühendisliği mezunu olmak. Enerji alanında en az yüksek lisans yapmış olmak.
31Hava Harp Okulu İstanbulTemel Bilimler Bölümü / Matematik ABDDOÇENT1Matematik Bölümü mezunu ve Matematik alanında doçent unvanı almış olmak. Soliton teori ve sonlu elemanlar yöntemi üzerine çalışmaları bulunmak.
32Hava Harp Okulu İstanbulYabancı Diller Bölümü / Batı Dilleri ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1İngilizce Öğretmenliği mezunu olmak. YÖK tarafından geçerli kabul edilen yabancı dil sınavlarından birinden 100 üzerinden en az 85 veya eş değeri bir puan almış olmak.
33Hava Harp Okulu İstanbulAskerî Bilimler Bölümü/ Meteoroloji ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Meteoroloji Mühendisliği bölümü mezunu ve alanında en az yüksek lisans yapmış olmak. Tercihen alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.
34Hava Harp Okulu İstanbulBilgisayar Mühendisliği Bölümü/ Siber Güvenlik ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği veya Bilgi Güvenliği Teknolojisi bölümlerinin birinden mezun olmak. Siber Güvenlik alanında en az yüksek lisans yapmış olmak.
35Hava Harp Okulu İstanbulBeşeri ve Sosyal Bilimler Bölümü/ Türk Dili ve Edebiyatı ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Türk Dili ve Edebiyatı veya Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olmak. Eski Türk Dili veya Eski Türk Edebiyatı Anabilim dalında en az yüksek lisans yapmış olmak. Diksiyon, güzel konuşma, etkili konuşma, hitabet alanlarında sertifika/katılım belgesi ile Yabancılara Türkçe Öğretimi belgesi olmak.
36Hava Harp Okulu İstanbulEndüstri Mühendisliği Bölümü/ Yöneylem Araştırması ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Endüstri Mühendisliği mezunu ve alanında en az tezli yüksek lisans yapmış olmak.
37Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu BalıkesirYabancı Diller BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1İngilizce Öğretmenliği mezunu olmak. YÖK tarafından geçerli kabul edilen yabancı dil sınavlarından birinden 100 üzerinden en az 85 veya eş değeri bir puan almış olmak.
38Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu BalıkesirElektronik Haberleşme Teknolojisi BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ2Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu olmak. Alanında en az tezli yüksek lisans yapmış olmak.
39Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu BalıkesirOtomotiv Teknolojisi BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Otomotiv Mühendisliği mezunu ve alanında en az yüksek lisans yapmış olmak.
40Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu BalıkesirBeşeri ve Sosyal Bilimler BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Tarih veya Tarih Öğretmenliği mezunu ve Yeniçağ tarihi bilim dalında yüksek lisans yapmış ve Yeniçağ tarihi alanında doktora yapıyor olmak.
41Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu YalovaYabancı Diller BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1İngilizce Öğretmenliği mezunu olmak. YÖK tarafından geçerli kabul edilen yabancı dil sınavlarından birinden 100 üzerinden en az 85 veya eş değeri bir puan almış olmak. İngilizce Öğretimi alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak.
42Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu YalovaBeşeri ve Sosyal Bilimler BölümüDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Yakınçağ Deniz Harp Tarihi alanında doktora tez çalışması ve bilimsel yayın yapmış olmak.
43Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu İzmirAskerî ve Sosyal Bilimler BölümüDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Tarih alanında doktora yapmış olmak. Türkiye Cumhuriyeti Tarihi ve Türk Hava Kuvvetleri Tarihi üzerine bilimsel yayın yapmış olmak.
44Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu İzmirYabancı Diller BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ2İngilizce Öğretmenliği mezunu olmak. YÖK tarafından geçerli kabul edilen yabancı dil sınavlarından birinden 100 üzerinden en az 85 veya eş değeri bir puan almış olmak.
45Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu İzmirTemel Bilimler BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Fizik Bölümü mezunu ve Fizik alanında en az tezli yüksek lisans yapmış olmak.
46Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu İzmirHavacılık Bilimleri BölümüÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Havacılık Yönetimi veya Hava Trafik Kontrolü mezunu olmak. Tercihen Hava Trafik Kontrolü alanında yüksek lisans yapmış olmak.
47Müşterek Harp Enstitüsü İstanbulUluslararası İlişkiler ve Güvenlik Araştırmaları ABDPROFESÖR1Uluslararası İlişkiler alanında doçent unvanı almış olmak ve Uluslararası Güvenlik konulu bilimsel yayın yapmış olmak.
48Deniz Harp Enstitüsü İstanbulHarp Tarihi ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Yakınçağ Deniz Harp Tarihi alanında doktora tez çalışması ve bilimsel yayın yapmış olmak.
49Deniz Harp Enstitüsü İstanbulStrateji ve Güvenlik ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Uluslararası İlişkiler alanında Doğu Akdeniz ve Enerji Güvenliği konulu doktora tez çalışması ve bilimsel yayın yapmış olmak.
50ATATÜRK Stratejik Araştırmalar Enstitüsü İstanbulStrateji ve Güvenlik Araştırmaları ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Güvenlik Araştırmaları programında en az doktora yapıyor olmak. Rusya ve Orta Asya'nın güvenliği ile ilgili bilimsel yayın yapmış olmak.
51ATATÜRK Stratejik Araştırmalar Enstitüsü İstanbulAskerî Sosyoloji ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Askerî Sosyoloji anabilim dalında en az yüksek lisans yapıyor olmak.
52ATATÜRK Stratejik Araştırmalar Enstitüsü İstanbulSavunma Yönetimi ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Savunma Yönetimi veya Savunma Kaynakları Yönetimi programında en az yüksek lisans yapıyor olmak.
53ATATÜRK Stratejik Araştırmalar Enstitüsü İstanbulUluslararası İlişkiler ve Bölgesel Çalışmalar ABDDOÇENT1Uluslararası İlişkiler alanında doçent unvanı almış olmak. Uluslararası güvenlik ve terörizm ile Türk Dış Politikası alanında bilimsel yayın yapmış olmak.
54ATATÜRK Stratejik Araştırmalar Enstitüsü İstanbulHarp Tarihi ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Tarih alanında yüksek lisans yapmış olmak. Tarih/Türkoloji alanında doktora yapıyor olmak. Tarihle ilgili İngilizce ve Fransızca'dan çeviriler yapmış olmak.
55ATATÜRK Stratejik Araştırmalar Enstitüsü İstanbulHarp Tarihi ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Harp Tarihi anabilim dalında Osmanlı askerî teşkilat tarihi konulu en az yüksek lisans yapıyor olmak.
56ATATÜRK Stratejik Araştırmalar Enstitüsü İstanbulHarp Tarihi ABDDOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ1Tarih Bölümü mezunu olmak. Yeniçağ Tarihi bilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
57FATİH Harp Tarihi ve Araştırmaları Enstitüsü İstanbulYakınçağ Harp Tarihi ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Fransız Dili ve Edebiyatı, Fransızca mütercim tercümanlık veya Fransızca öğretmenliği mezunu olmak. Alanında en az yüksek lisans yapıyor olmak. Fransızca öğretimi alanında en az 2 yıl iş tecrübesi veya Fransızca-Türkçe çeviri yapmış olmak.
58HEZARFEN Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü İstanbulUzay Bilimleri Mühendisliği ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uzay ve Havacılık Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uçak-Uzay Mühendisliği, Uzay Bilimleri, Uzay Mühendisliği veya Uydu Teknolojileri alanlarının birinde en az tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
59HEZARFEN Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü İstanbulElektronik Mühendisliği ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Elektronik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak. Aynı alanlardan birinde yüksek lisans veya doktora yapmış veya yapıyor olmak. Analog Devre Tasarımı, Bilgisayarla Benzetim veya Analog Tümdevreler konularından birinde akademik olarak çalışmış veya çalışıyor olmak.
60HEZARFEN Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü İstanbulHavacılık Mühendisliği ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Havacılık Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uçak-Uzay Mühendisliği, Uzay Bilimleri, Uzay Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans veya Doktora programı öğrencisi olup, ''Aerodinamik'' alanında öğrenim yapıyor/yapacak olmak.
61Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü İstanbulDeniz Elektronik Sistemler Mühendisliği ABDÖĞRETİM GÖREVLİSİ1Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olmak. Aynı alanda en az yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarından birinde en az 3 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış olmak. Görüntü İşleme ve Akıllı Şebekeler konularında bilimsel yayın yapmış olmak.
62MSÜ Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü İstanbulDeniz Elektronik Sistemler Mühendisliği ABDARAŞTIRMA GÖREVLİSİ1Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olmak. Yapay Zekâ ve Görüntü İşleme konularında en az tezli yüksek lisans yapıyor ve TÜBİTAK Ar-Ge projesinde görev almış olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 103 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 42 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 45 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 63 kez görüntülendi
...