Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi Alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
44 kez görüntülendi
Öğr. Gör. İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Genel şartlar
(1) a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
(2) Meslek  yüksekokullarının  Yükseköğretim  Kurulu  tarafından  belirlenen  uzmanlık  alanlarındaki  öğretim  görevlisi  kadroları  hariç  olmak  üzere üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri, senato kararıyla, bu Yönetmelikte belirlenen ALES ve yabancı dil puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.
(3) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük  not  sistemine  eşdeğerliği  Yükseköğretim  Kurulu  kararıyla  belirlenir.  Diğer  not  sistemlerinin  100’lük  not  sistemine  eşdeğerliğine  yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
(4) Adaylarda,  yabancı  dille  eğitim  ve  öğretim  yapılan  programlardaki  öğretim  görevlisi  kadrolarına  yapılacak  atamalarda  atama  yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun  5  inci  maddesinin  birinci  fıkrasının  (ı)  bendi  uyarınca  zorunlu  yabancı  dil  dersini  vermek  üzere  öğretim  görevlisi  kadrolarına  yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
(5) Yükseköğretim kurumları, bu Yönetmeliğe tabi öğretim elemanı kadro ilanlarında lisans veya lisansüstü mezuniyet alanları ile ilan edilen alana ait bilimsel, nesnel ve denetlenebilir koşullar dışında belirli bir adayı tanımlayan özel şartlar koyamazlar.
(6) İlanlarda,  alanında  tecrübe  sahibi  olmak  şartının,  hangi  öğrenim  düzeyinden  sonrasına  ait  olduğu,  belirli  bir  adayı  tanımlamayacak  şekilde belirtilir.
(7) Devlet  yükseköğretim  kurumlarının  araştırma  görevlisi  kadrolarına  başvurularda  tezli  yüksek  lisans,  doktora  veya  sanatta  yeterlik  eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır. Araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 2547 sayılı Kanunun Ek 38 inci maddesi uyarınca 50/d statüsünde yapılır.
(8) 2547 sayılı Kanunun 33 üncü maddesinin (a) fıkrasının birinci paragrafına birinci cümlesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir. “Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.”

Sınav Takvimi
İlk Başvuru Tarihi                  : 14/12/2020
Son Başvuru Tarihi                : 28/12/2020
Ön Değerlendirme Tarihi       : 04/01/2021
Giriş Sınavı Tarihi                 : 11/01/2021
Sonuç Açıklama Tarihi          : 15/01/2021
Sonuçlar, www.dpu.edu.tr adresli Üniversitemiz internet sitesinden açıklanacaktır.

2020/18Kütahya Sosyal Bilimler Meslek YüksekokuluUlaştırma HizmetleriOtobüs KaptanlığıÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)51SÖZ / EA 70 (MUAF)-Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu MüdürlüğüLisans mezunu olmak, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya ulaşım konularında en az 3 yıl tecrübeli olmak, D veya E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
2020/19Kütahya Sosyal Bilimler Meslek YüksekokuluYönetim ve Organizasyonİşletme YönetimiÖğretim Görevlisi (Ders
Verecek)
51EA 70-Kütahya Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüİşletme, Kamu Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon bölümlerinin birinden mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans
yapmış olmak.
2020/20Simav Meslek YüksekokuluYönetim ve OrganizasyonYerel YönetimlerÖğretim Görevlisi (Ders Verecek)51EA 70-Simav Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüİşletme, Kamu Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Ekonomi veya İktisat bölümlerinin birinden mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış
olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 133 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 41 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 35 kez görüntülendi
23, Kasım, 2020 Öğr. Gör. İlanları kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 55 kez görüntülendi
9, Kasım, 2020 Öğr. Gör. İlanları kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
...