Türk-Alman Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi Alacak - Akademik Ofis
1 beğenilme 0 beğenilmeme
55 kez görüntülendi
Öğr. Gör. İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından
Profesör ve Doçent kadrosuna*** başvuracaklar için:
- Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
- Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları,(Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır) doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
- Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri Profesör kadrosu için 1 nüsha dosya ve 5 (beş) adet Taşınabilir Belleğe, Doçent kadrosu için 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle Üniversitemiz Rektörlüğüne iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen başvurabileceklerdir.
- Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracaklar için:
- Adayların dilekçelerinde başvurdukları Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
- Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
- Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen ilgili Fakülteye başvurabileceklerdir.
- Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
* Adayların ders verebilecek düzeyde Almanca bilmeleri gereklidir.
* Hukuk Fakültesi “Devletler Umumi Hukuku Anabilim Dalı” ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İktisat Teorisi ve Politikası Anabilim Dalı” için ilan edilen kadrolara başvuracak adayların, eğitim verecek seviyede Almanca ve İngilizce bilmeleri şarttır.
*** Türk Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Yönergesi uyarınca doçentlik sözlü sınavına girmemiş adayların Üniversitelerarası Kurul Tarafından oluşturulacak jüriler tarafından yapılacak doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.
* Postadaki gecikmeler ve ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün süre içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
* Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
* İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Aday/adayların başvuru şartlarına uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

SIRA NOFAKÜLTE / ENSTİTÜBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO UNVANIADETNİTELİK
1HukukKamu HukukuDevletler Umumi HukukuDoçent1Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak. Milletlerarası (kamu) Deniz Hukuku alanında yayınları bulunmak.
2HukukKamu HukukuDevletler Umumi HukukuDoktor Öğretim Üyesi1Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak. Milletlerarası (kamu) Deniz Hukuku alanında yayınları bulunmak.
3HukukKamu
Hukuku
Milletlerarası
Hukuk
Doçent1AB Hukuku alanında Türkçe ve Almanca çalışmaları bulunmak.
4Kültür ve Sosyal
Bilimler
SosyolojiKurumlar SosyolojisiDoktor Öğretim
Üyesi
1Doktora eğitimini Sosyoloji alanında tamamlamış olmak ve ilgili alanda çalışmaları bulunmak.
5Kültür ve Sosyal
Bilimler
SosyolojiUygulamalı SosyolojiDoktor Öğretim
Üyesi
1Lisans ve doktora eğitimini Sosyoloji alanında tamamlamış olmak ve ilgili alanda çalışmaları bulunmak.
6İktisadi ve İdari BilimlerİşletmeYönetim ve OrganizasyonProfesör1Doktora tezini Almanca dilinde yazmış olmak ve ilgili anabilim dalında yayın yapmış olmak.
7İktisadi ve İdari Bilimlerİktisatİktisat Teorisi ve PolitikasıDoktor Öğretim Üyesi1İktisat Teorisi ve Politikası ve ilgili alanlarda kuramsal ve/veya uygulamalı akademik yayınlar yapmış olmak ve bu alanlarda ders
vermiş olmak.


İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Personel Daire Başkanlığı: Türk-Alman Üniversitesi Rektörlük Binası Şahinkaya Cad.No: 106 34820 - Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 35 66 - 0 216 333 35 63
Hukuk Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820 - Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 34 06 - 0 216 333 34 07
Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820 -Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 33 55 - 0 216 333 33 57
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820 - Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 31 44 - 0 216 333 32 06

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 112 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 66 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 33 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 44 kez görüntülendi
...