Balıkesir Üniversitesi 2 Öğretim Görevlisi alıyor - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
45 kez görüntülendi
Öğr. Gör. İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından
GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
1- 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
4- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulu’nun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır.

SINAV TAKVİMİ:
İlan Yayım Tarihi : 30.11.2020
Başvuru Başlangıç Tarihi : 30.11.2020
Son Başvuru Tarihi : 14.12.2020
Ön Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi : 21.12.2020
Giriş Sınavı Tarihi : 23.12.2020
Nihai Değerlendirme Sonucu Açıklama : 28.12.2020
Sonuçların İlan edileceği İnternet Sitesi : www.balikesir.edu.tr
* Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar bu ilanın ilgili yüksekokul müdürlüğüne şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:
1- Başvuru Formu
2- ALES Sonuç Belgesi (Sonuç Kontrol Kodlu)
3- Yabancı Dil Sonuç Belgesi
4- Özgeçmiş
5- Mezuniyet Belgesi ya da Diploma örneği (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)
6 -Lisans Transkripti
7- Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar için)
8- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
9- Fotoğraf (1 adet)
10- Çalışmışlığına Dair Belge + SGK yazısı ya da resmi onaylı hizmet cetveli
11- Bilimsel Yayınlar (Varsa)

MUAFİYET:
1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2- Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
3- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl tecrübeye sahip olmak şartı aranır.

AÇIKLAMALAR:
1- Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar bu ilanın ilgili birimlerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. Süresi içinde yapılamayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
2- Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvurabilecektir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
3- Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapmak hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.
BİRİMİBÖLÜM/
ANABİLİM DALI
UNVANADETKAD. DER.ALES PUAN TÜRÜAÇIKLAMALAR
BİGADİÇ MYOHukuk Bölümü Adalet ProgramıÖğr. Gör. (Ders Verecek)13EAHukuk Fakültesi Mezunu olup alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
BİGADİÇ MYOHukuk Bölümü Adalet ProgramıÖğr. Gör. (Ders Verecek)13EAİşletme Bölümü Lisans mezunu olup Muhasebe ve Finans alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 45 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 49 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 45 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 45 kez görüntülendi
...