İÜ Cerrahpaşa Rektörlüğü Öğretim Üyesi alım ilanı - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
52 kez görüntülendi
Profesör İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Profesör Kadrosuna Müracaat Edecek Adayların; Özgeçmişlerini, Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri kadroya başvuru dilekçelerini (PDF formatında ve imzalı), Diplomalarını (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık), Doçentlik Belgesi ve Yabancı Dil Belgelerini, yayın listelerini, yayın listesindeki bilimsel yayınlarını (başlıca araştırma eseri ayrı olarak belirtilmelidir), kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgilerini, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerine göre Bilimsel Yayınlarının puanlandırılmış tabloları (Aday Akademik Değerlendirme Formu) ile bu Kriterler uyarınca yapılan tüm bilimsel çalışma ve faaliyetlerini kapsayan belge ve bilgileri de içeren PDF formatında hazırlanmış olan7 (yedi) adet CD veya taşınabilir bellek ile başvuru evrakları (basılı olarak dosya halinde teslim edilecektir) ile birlikte, Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent Kadrosuna Müracaat Edecek Adayların: Özgeçmişlerini, kadroya başvuru dilekçelerini (PDF formatında ve imzalı), Diplomalarını (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık), Doçentlik Belgesi ve Yabancı Dil Belgelerini, yayın listelerini, yayın listesindeki Bilimsel yayınlarını, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerine göre Bilimsel Yayınlarının puanlandırılmış tabloları (Aday Akademik Değerlendirme Formu) ile bu Kriterler uyarınca yapılan tüm bilimsel çalışma ve faaliyetlerini kapsayan belge ve bilgileri de içeren PDF formatında hazırlanmış olan 5 (beş) adet CD veya taşınabilir bellek ile başvuru evrakları (basılı olarak dosya halinde teslim edilecektir) ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir.

BAŞVURU EVRAKLARI (CD veya taşınabilir bellekler ile birlikte basılı olarak 1 takım dosya halinde teslim edilecektir.)
1.         Kadroya Başvuru dilekçesi
2.         Nüfus Cüzdan Fotokopisi
3.         1 adet biyometrik fotoğraflı Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu
4.         Yabancı           Dil       Belgesi,           Yayın   Listeleri           ve        YÖK     Formatlı          Özgeçmiş            (Özgeçmiş       formatına       Üniversitemiz https://personel.istanbulc.edu.tr/tr/content/formlar-637209102723092927/formlar web adresinden ulaşılabilir.)
5.         Adli Sicil Kaydı (Konu kısmı “Resmi Kurum” olarak seçilerek e-devletten alınacaktır.)
6.         Doçentlik Belgesi, Uzmanlık Belgesi ve Diplomalar (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik) fotokopileri noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış olmalıdır.
7.         Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri’ne göre, adayın bilimsel yayınlarının puanlandırılmış tablosu (Aday Akademik Değerlendirme Formu)
8.         1 adet biyometrik fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş)
9.         Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
10.       Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getirecek olup, Resmi Kurumlarca onaylanmış olmalıdır.)
11.       Profesör kadrosuna müracaat edecek adayların Başlıca Araştırma Eseri olarak gösterdikleri eserden ayrıca yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 ANABİLİM DALI/PROGRAMUNVANADETAÇIKLAMA
 CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
 

GENEL CERRAHİ


DOÇENT


1
Yurt dışında uluslararası tanınırlığı olan bir merkezde Karaciğer tümörlerinin laparoskopik tedavisi ile ilgili en az
1   yıl   çalışmış   olmak,   laparoskopik   Karaciğer cerrahisi
alanında deneyim sahibi olmak ve bu konuda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
 FLORENCE NİGHTİNGALE HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ
 ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
HEMŞİRELİĞİ
PROFESÖR1
 HALK SAĞLIĞI HEMŞİRELİĞİPROFESÖR1
 HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKÜLTESİ
 
TÜRKÇE EĞİTİMİ

PROFESÖR

1
Doktora ve Doçentliğini Türkçe Eğitimi alanından almış olmak, anadil ve yabancı dil olarak Türkçe Öğretimi ve Türkçe Öğretiminde İletişim Odaklı Dil Öğretimi çalışmaları yapmış olmak.
 
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ

DOÇENT

1
Okul Öncesi Eğitimi alanında Eğitim Psikolojisi, Anne Eğitimi ve Annelerin Kaygıları alanlarında bilimsel
çalışmalar yapmış olmak.
 BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİDOÇENT1Eğitimde Sanal Gerçeklik ve Çevirimiçi sınavlar alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
 CEVHER HAZIRLAMAPROFESÖR1
 ULAŞTIRMAPROFESÖR1
 ENERJİDOÇENT1
 YAZILIM MÜHENDİSLİĞİDOÇENT1
 YAPIDOÇENT1
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 
SPOR SAĞLIK BİLİMLERİDOÇENT1Spor Fizyolojisi Alanında Yüksek Lisans; Spor Sağlık
Bilimleri Bilim Dalında Doktora yapmış olmak.
 
VETERİNER FAKÜLTESİ 

VETERİNERLİK ANATOMİ

PROFESÖR

1
Veteriner Hekim olmak. Veterinerlik Anatomisi alanında Doktora yapmış ve bu alanda Doçentlik unvanını almış olmak; Osteoloji, Kanatlı Hayvan Anatomisi ve Stereoloji konularında bilimsel çalışmaları bulunmak. 

VETERİNERLİK BİYOKİMYA

PROFESÖR

1
Veteriner Hekim Olmak. Veterinerlik Biyokimyası alanında
doktora yapmış ve bu alanda Doçentlik unvanını almış olmak.
 

VETERİNERLİK BESİN HİJYENİ VE TEKNOLOJİSİ

PROFESÖR

1
Veteriner Hekim Olmak. Doçentlik unvanını Veteriner Gıda Hijyeni ve Teknolojisi bilim alanından almış olmak, Et Kalitesi, Paketleme ve Duyusal Analiz Teknikleri üzerine çalışmaları olmak. 
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

DOÇENT

1
Doçentliğini Finans alanından almış olmak, Muhasebe, Finans, Bankacılık, Finansal Modelleme, Türev Ürünleri ve Risk Yönetimi konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. 

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

DOÇENT

1
Doçentliğini Muhasebe alanından almış olmak, Muhasebe, Denetim, Maliyet Muhasebesi, Yönetim Muhasebesi, Finansal Analiz, TMS-TFRS, KOBİ TFRS ve BOBİ FRS
konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
 
TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU 

RADYO VE TELEVİZYON TEKNOLOJİSİ

DOÇENT

1
Gazetecilik ve Medya alanında Doçent unvanı almış olmak. Yeni Medya, Sosyal Medya, İnternet Gazeteciliği alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. 

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 63 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 44 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 39 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 40 kez görüntülendi
...