Erzurum Teknik Üniversitesinden Öğretim Elemanı Alım İlanı - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
54 kez görüntülendi
Öğr. Gör. İlanları kategorisinde (5.9k puan) tarafından

Üniversitemizin aşağıda yazılı birimlerine,10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in ilgili hükümlerine göre araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi alınacaktır.
 

Başvuru Başlangıç Tarihi:19.11.2020Sınava Giriş Tarihi:15.12.2020
Başvuru Bitiş Tarihi:03.12.2020Sonuç Açıklama Tarihi:22.12.2020
Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi:10.12.2020Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi:https://erzurum.edu.tr
Başvuru Şekli:Başvurular şahsen veya posta ile ilgili birimlere yapılacaktır. Postadaki gecikmelerden ve eksik belgelerden
üniversite sorumlu değildir.


A) GENEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70, Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Araştırma Görevlileri ve Öğretim Görevlileri için; Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.
4- Adayların Not Döküm Belgelerindeki (Transkript) dörtlük/beşlik not sistemlerinin dönüşümü Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlilik tablosuna göre belirlenir. Not sisteminin yüzlük olması halinde yüzlük not esas alınır. Not döküm belgesinde hem dörtlük/beşlik hem de yüzlük not sistemi olması halinde ilgili tarihte mezun olunan üniversitenin kullandığı ve adayın mezun olduğu resmi not sistemi esas alınır.

B) ÖZEL ŞARTLAR
1- Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
2- Lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri, ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler. 
 

BirimBölümAna Bilim DalıAdetKadro DerecesiALES Puan Türüİlan Şartı
Mühendislik ve Mimarlık FakültesiElektrik- Elektronik MühendisliğiHaberleşme16SAYISALElektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme veya Telekomünikasyon Mühendisliği mezunu olmak, Haberleşme alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
Fen FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikMoleküler Biyoloji17SAYISALMoleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunu olmak, Moleküler Biyoloji alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
MatematikTopoloji17SAYISALTopoloji alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik bölümüİç Hastalıkları Hemşireliği16SAYISALİç Hastalıkları Hemşireliği alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
Spor Bilimleri FakültesiBeden Eğitimi ve SporBeden Eğitimi ve Spor17HERHANGİ BİR ALES PUANIBeden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı lisans mezunu ve Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak
Edebiyat FakültesiFelsefeFelsefe Tarihi17EŞİT AĞIRLIKFelsefe Bölümü mezunu olmak ve Felsefe alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
TarihGenel Türk Tarihi17SÖZELTarih Bölümü mezunu olmak ve Genel Türk Tarihi alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak.
Türk Dili ve EdebiyatıHalk Edebiyatı17SÖZELTürk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olmak ve Halk Edebiyatı alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak.


 

Rektörlük Uzaktan Eğitim Merkezi1  6HERHANGİ BİR    ALES PUANIBilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği lisans mezunu olmak ve bu alanlardan birinde yüksek lisans yapmış olmak ve Mobil Programlama veya Web Tasarımı (HTML, Javascript, CSS, Ajax, jQuery, Bootstrap vb.) kullanarak geliştirilmiş projelerde çalıştığını belgelendirmek kaydıyla en az 1 yıl tecrübeye sahip olmak.
Rektörlük     Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörlüğü16HERHANGİ BİR ALES PUANIRadyo, Televizyon ve Sinema, Sinema ve Televizyon, Film Tasarımı bölümlerinden birinden lisans mezunu olup bu bölümlerden birinde yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek kaydıyla kurgu, efekt ve montaj alanında en az 1 yıl tecrübeye sahip olmak.


KADROLARA BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:
1-Öğretim Elemanı Başvuru Formu (https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 web adresinden alınabilir.)
2-Özgeçmiş,
3-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
4-Diploma, geçici mezuniyet belgesi ve ilanın özel şartlar bölümünde istenen belgelerin ve öğrenci belgelerinin onaylı sureti (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)
5-Lisans Transkripti (onaylı)
6-ALES belgesi (ÖSYM'nin internet sayfasından alınan tarih ve doğrulama kodu bulunan orijinal belge) Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren beş yıl geçerlidir.
7-İki adet fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık olmalı)
8-Yabancı Dil Belgesi (Doğrulama kodu bulunan orijinal belge) 
9-Alanında tecrübe belgesi (onaylı belge) (İlan edilen kadroya bağlı olarak)
10-Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için)
11-Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet vb.)
12-Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösterir belge
13-İlan şartında belirtilen alanda lisansüstü eğitim gördüğüne dair resmi onaylı belge (Araştırma Görevlileri İçin)
14-Özel şart olması halinde özel şarta ilişkin belgeler
15-Adayların ilan edilen kadro derecesine atanabilmesi için gerekli yasal şartları taşımaları gerekmektedir.
Not: Son başvuru tarihi tatil gününe denk geliyor ise bir sonraki iş günü son gün olarak değerlendirilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR:
1-Başvurunun şahsen veya posta ile kadronun ilan edildiği birime yapılması gerekmektedir.
2-Sonuçlar üniversitenin internet adresinde (https://erzurum.edu.tr) yayımlanacaktır. İnternet adresinde yapılacak duyuru tebligat niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
3-Onaylı istenen belgelerin noterden veya resmi kurumlar tarafından "Aslı Gibidir" yapılarak onaylanması gerekmektedir. e-Devlet üzerinden alınan belgeler de geçerlidir.
4-Adaylar üniversite tarafından ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
5-Postadaki gecikmelerden üniversite sorumlu değildir. Eksik bilgi ve belge ile gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurularda sorumluluk adaya aittir.
6-İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. Bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacaktır.
7-İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
8-Araştırma görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50. maddesinin (d) fıkrası kapsamında atama yapılacaktır.
9-Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğünün bulunmaması gerekmektedir.
10-Atanmaya hak kazanan Aday/Adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır.
11-İlgili anabilim dalının bağlı bulunduğu bölümde lisansüstü eğitim yapanlar, ilgili anabilim dalında lisansüstü eğitim yaptıklarına dair resmi yazı getirdikleri takdirde müracaatları alınacaktır.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 40 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 125 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 55 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 40 kez görüntülendi
...