Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi 14 Profesör alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
58 kez görüntülendi
Profesör İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Üniversitemizin   aşağıda   belirtilen   birimlerine,   2547   sayılı   Yükseköğretim   Kanunu, Öğretim  Üyeliğine  Atanma  ve  Yükseltilme  Yönetmeliği  ile  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliğine Atama,   Yükseltme   Ölçütleri   ve   Uygulama   Esaslarına   uygun   olarak,   657   sayılı   Kanunun
48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları sağlamaları kaydıyla öğretim üyesi alınacaktır.   İlgili   kadrolara   başvuran   adayların   başvuruları   yukarıda   belirtilen   Uygulama Esaslarının  7.  maddesinin  4.  fıkrası  kapsamında  kurulacak  komisyon  tarafından  incelenerek ilanda  belirtilen  bilimsel  nitelik  şartları  dışında  başvuru  şartlarını  sağlamadığı  tespit  edilen adayların  başvuruları  kabul  edilmeyecektir.  Öğretim  Üyeliğine  Atama,  Yükseltme  Ölçütleri  ve Uygulama Esaslarına ksu.edu.tr/Default.aspx?SId=8132 web adresinden erişim sağlanabilir.

Yabancı    ülkelerden    alınan    diplomaların    Üniversitelerarası    Kurulca    denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15  (on  beş)  gündür.  

Profesör  ve  Dr.  Öğretim  Üyesi  atamalarında  esas  alınacak  tablolara personel.ksu.edu.tr/Default.aspx?SId=7582 web adresinden erişim sağlanacak olup, başvuruların; www.ksu.edu.tr adresinde yayımlanan Başvuru Formu ekinde ;

1) Öz Geçmiş ve Yayın Listesi ve Puanlama Tablosu,
2)  Lisans,  Yüksek  Lisans,  Doktora  /  Uzmanlık  /  Sanatta  Yeterlik  /  Doçentlik  Belgesi onaylı sureti,
3) Yabancı Dil Sonuç Belgesi,
4) Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
5) Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi,
6) 1 Adet Fotoğraf,
7) Sabıka Kaydı ile yayınları kapsayan 1 adet fiziki yayın dosyası ve bu dosyadaki tüm belgeleri  içeren;  Profesör  kadrosu  için  6  adet,  Dr.  Öğretim  Üyesi  kadrosu  için  4  adet  PDF formatında  hazırlanmış  CD  ile  birlikte  Profesör  kadrosu  için  Personel  Daire  Başkanlığına  Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için ilgili birime şahsen / posta ile teslim etmeleri gerekmektedir.

Postadan  kaynaklanan  gecikmeler  dikkate  alınmayacak  olup,  adaylar  tarafından  posta yoluyla  yapılacak  başvurularda  korona  virüs  salgını  nedeniyle  alınan  tedbirler  kapsamında oluşabilecek gecikmelerin de dikkate alınarak başvuru süresi sonunun beklemeksizin başvuruda bulunulması büyük önem arz etmektedir.
 

BirimiUnvanıK/DAdetNiteliği
TIP FAKÜLTESİ
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak, Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim DalıProfesör11Doçent unvanını “Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları” bilim alanında almış olmak. Sfenoid sinüs morfolojisi ile ilgili çalışmış olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim DalıProfesör11Doçent unvanını “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları” bilim alanında almış olmak. Çocuk Hematolojisi ve
Onkolojisi alanında uzman olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
İç Hastalıkları Anabilim Dalı
Profesör11Doçent unvanını “İç Hastalıkları (Nefroloji)” bilim alanında almış olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü
İç Hastalıkları Anabilim Dalı
Profesör11Doçent unvanını “İç Hastalıkları (Romatoloji)” bilim alanında almış olmak. FMF ve SLE ile ilgili
çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim DalıProfesör11Doçent unvanını “Kardiyoloji” bilim alanında almış olmak. AV nodal reentrant taşikardi ablasyonunun kalp fonksiyonuna etkisi konusunda çalışmış
olmak.
Temel Tıp Bilimleri Bölümü Mikrobiyoloji Anabilim DalıProfesör11Doçent unvanını “Mikrobiyoloji” bilim alanında almış olmak. Klinik Mikrobiyoloji HIV genotiplendirme ile ilgili çalışmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Bölümü Ortodonti Anabilim DalıProfesör11Doçent unvanını “Ortodonti” bilim alanında almış olmak. Üst çene genişlemesinin ortopedik etkileri alanında çalışmaları olmak.
ORMAN FAKÜLTESİ
Peyzaj Mimarlığı Bölümü Peyzaj Teknikleri Anabilim DalıProfesör11Doçent unvanını “Ziraat ve Orman ve Su Ürünleri/Peyzaj mimarlığı” bilim alanında almış olmak. SLEUTH Modeli ve bilgi sistemleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı
Profesör11Doçent unvanını “Alan Eğitimi (İlköğretim Fen Bilgisi Eğitimi)” bilim alanında almış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Kimya Bölümü
Anorganik Kimya Anabilim Dalı
Profesör11Doçent unvanını “Kimya” bilim alanında almış olmak. Sentetik metalloenzim tipinde bileşikler üzerinde çalışmaları olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Psikolojisi Anabilim DalıProfesör11Doçent unvanını “İlahiyat (Din Psikolojisi)” bilim alanında almış olmak. Kimlik duygusu, kaygı ve
umut psikolojisi konularında çalışmış olmak.
Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü
İslam Felsefesi Anabilim Dalı
Profesör11Doçent unvanını “İlahiyat (Türk İslam Düşüncesi)” bilim alanında almış olmak İslam ahlak felsefesi konularında çalışmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Tarla Bitkileri Bölümü
Tahıllar ve Yemeklik Baklagiller Anabilim Dalı
Profesör11Doçent unvanını “Tarla Bitkileri Yetiştirme ve Islahı” bilim alanında almış olmak. Buğday ıslahı ve sentetik buğday üretimi konularında çalışmış
olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi31Doktorasını fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında yapmış olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 45 kez görüntülendi
9, Aralık, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Bayram Kayakuş (5.9k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 51 kez görüntülendi
28, Kasım, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 53 kez görüntülendi
20, Kasım, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 28 kez görüntülendi
19, Kasım, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Bayram Kayakuş (5.9k puan) tarafından soruldu
...