İstanbul Kültür Üniversitesi 4 Doçent üyesi alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
51 kez görüntülendi
Doçent İlanı kategorisinde (6.3k puan) tarafından

2547  sayılı  Yükseköğretim  Kanunu,  YÖK  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma Yönetmeliği  ile  T.C.  İstanbul  Kültür  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma Yönergesi’ nin ilgili maddelerine ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır.

Müracaat   süresi   ilan   tarihinden   itibaren   15   gün   olup,   başvurular   Üniversitemiz Rektörlüğü’ne  şahsen  veya  posta  yoluyla  yapılacaktır.  Belirtilen  şartları  taşımayan  ve  süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile internet üzerinden elektronik posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
 

Duyuru Başlama Tarihi18.11.2020
Son Başvuru Tarihi02.12.2020

Fakülte/Meslek YüksekokuluBölüm/ ProgramKadro UnvanıKadro SayısıÖzel ŞartlarBaşvuru Yeri/İletişim Adresi
Fen - Edebiyat FakültesiPsikoloji Bölümü (Türkçe)Doçent Dr.1Doktora öğrenimini Psikoloji alanında tamamlamış ve Doçentliğini “Uygulamalı Psikoloji” alanında almış olmak. Aile Psikolojisi ve Siber Psikoloji alanında bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak.
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü (Türkçe)Doçentliğini “Uygulamalı Matematik” alanında almış olmak. Spline Fonksiyonlar ve Kaotik Sistemler alanında bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak.
Doçent Dr.1İKÜ Ataköy Yerleşkesi
E-5 Karayolu üzeri 34158, Bakırköy/ İstanbul
0212 498 41 41
Hukuk FakültesiÖzel Hukuk Bölümü Medeni Hukuk Anabilim Dalı
(Türkçe)
Doçent Dr.1Doçentliğini “Medeni Hukuk” alanında almış olmak. Borçlar Hukuku alanında bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak.
Hemşirelik lisans mezunu ve Doktora Öğrenimini “Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği” alanında tamamlamış
olmak. Doğuma hazırlık ve lohusa eğitimi, anne sütü ve doğru emzirme tekniği konularında
bilimsel çalışmaları ve yayınları olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik Bölümü (Türkçe)Dr. Öğretim Üyesi1


GENEL ŞARTLAR
▪Adaylarda herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmaması,
▪Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması,
▪Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması,
▪Adayların   Üniversitemiz   https://www.iku.edu.tr/tr/yonergeler   sayfasında   yayımlanan
T.C.   İstanbul   Kültür   Üniversitesi   Öğretim   Üyeliğine   Yükseltilme   ve   Atanma   Yönergesi doğrultusunda Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadroları için değerlendirme Rektörlük tarafından   yapılır.   Adayın   başvurusu   ilgili   Rektör   Yardımcısının   yürütücülüğünde   Rektör Yardımcılarından oluşan bir komisyon tarafından bir ön incelemeye tabi tutulur. Ön incelemede “En az ölçütler” i karşılamadığı tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

GENEL İSTENEN BELGELER (Tüm başvurular için)
▪Adayların,     Üniversitemiz     Rektörlüğüne     hitaben     hazırlayacakları    ıslak     imzalı dilekçelerinde,  yayımlanan  ilan  tarihini,  başvurdukları  kadro,  Fakülte  ve  Bölüm  bilgilerini, yabancı dillerine ait bilgilerini, iletişim (GSM, E-posta, İkamet Adresi, Ev/İş Tel. vb.) bilgilerini, ayrıca  haklarında  bilimsel  referans  alınabilecek  iki  öğretim  üyesinin  Adı-Soyadı  ve  iletişim bilgilerini (çalıştıkları kurum, adresleri, GSM, E-Mail, iş tel. vb.) ile teslim ettiği belgelerine ait bilgileri listeleyerek belirtmeleri gerekmektedir.
▪Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
▪Nüfus cüzdan fotokopisi,
▪Askerlik durumunu gösterir e-Devletten alınacak belge,
▪Resmi  Kuruma  Hitaben  Adli  Sicil  Kaydı  ve  Arşiv  Sicil  Kaydı  Bulunmadığını  Gösterir  e- Devletten Alınacak Belge,
▪Onaylı Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgelerinin fotokopileri, Doçent Kadrosuna Başvuru İçin İstenen Belgeler:
▪YÖK Formatında hazırlanacak özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve 4 adet elektronik dosya (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak İKÜ Ataköy Yerleşkesi E-5 Karayolu üzeri 34158, Bakırköy/İstanbul adresinde Rektörlüğe teslim etmesi gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna Başvuru İçin İstenen Belgeler:
▪YÖK Formatında hazırlanacak özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı dosya ve 4 adet elektronik dosya (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak İKÜ  Ataköy  Yerleşkesi  E-5  Karayolu  üzeri  34158,  Bakırköy/İstanbul  adresinde  ilgili  Fakülte Dekanlığına teslim etmesi gerekmektedir.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 40 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 43 kez görüntülendi
10, Kasım, 2020 Doçent İlanı kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 42 kez görüntülendi
6, Kasım, 2020 Doçent İlanı kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 43 kez görüntülendi
6, Kasım, 2020 Doçent İlanı kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
...