Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 3 Doçent Alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
35 kez görüntülendi
Doçent İlanı kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme Kriterleri” hükümlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adaylar tarafından; birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçe; ekinde özgeçmiş, Barkodlu / karekodlu e-Devlet çıktısı olarak alınacak doçentlik belgesi, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, yabancı dil belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, Asgari Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim Formunu içeren bir takım fiziksel dosya hazırlanacaktır. Adayların hazırlamış oldukları fiziksel dosya ile birlikte, PDF formatında hazırlanmış özgeçmiş, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi ve bilimsel çalışma ve yayınlarına ait bilgi ve belgeleri içeren 4 (dört) adet CD veya Taşınabilir Bellek ile Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir.

İlgili kadrolara başvuracak adayların,

▪ Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartları taşımaları gerekmektedir.
▪ Yabancı ülkelerden alınan diplomaların onaylı denklik belgesi sunulmalıdır.
▪ Erkek adayların askerlik durum belgelerini sunmaları gerekmektedir. ( e-Devlet’ten alınabilir.)
▪ Adli Sicil belgesini sunmaları gerekmektedir. ( e-Devlet’ten alınabilir.)
▪ Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları (e-Devlet’ten alınabilir.) onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Müracaatların gerekli belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren son müracaat tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Adaylar başvuru dilekçesini web adresinden (http://www.atu.edu.tr) alarak başvuracaklardır. Belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazetede yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Rektörlük:0 322 455 00 00

Mühendislik FakültesiElektrik-Elektronik MühendisliğiElektrik TesisleriDoçent11Elektrik-Elektronik Mühendisliği bilim alanında doçent unvanına sahip olmak, güç kalitesi, transformatörler konularında çalışmaları bulunmak.
Mühendislik FakültesiGıda MühendisliğiGıda BilimleriDoçent11Gıda Bilimleri ve Mühendisliği bilim alanında doçent unvanına sahip olmak, gıda mikrobiyolojisi ve kemometri konularında çalışmaları bulunmak.
Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiYenilenebilir Enerji SistemleriDoçent11Enerji Sistemleri Mühendisliği veya Enerji Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Makine Mühendisliği bilim alanında doçent unvanına sahip olmak, Güneş Enerjisi konularında çalışmaları bulunmak. (YÖK-Gelecek Projesi Öncelikli ve Özellikli Alan Öğretim Üyesi istihdamı kapsamında).

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

...