Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 4 Doçent Alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
45 kez görüntülendi
Doçent İlanı kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu”nun 48’inci maddesi, 2547 sayılı “Yükseköğretim Kanunu”nun ilgili maddeleri, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümleri ile “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR
Başvuru  süresi,  ilanın  Resmî  Gazete’de  yayın  tarihi  olan  06.11.2020  ve  son  başvuru  tarihi  olan  20.11.2020  tarihi  mesai  bitimine  kadardır. Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. ve 24. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekir.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların, Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek, ibraz edeceklerdir.
2547  sayılı  Kanun'un  Ek  38.  maddesi  uyarınca  belirlenen  %20'lik  kota  kapsamında,  başvuru  yapılabilecek  Doktor  Öğretim  Üyesi  kadrosu bulunmamaktadır.
Postadaki  gecikmelere,  eksik  bilgi  ve  belge  ile  intikal  eden  başvurulara  ve  gerçeğe  aykırı  beyan  ihtiva  eden  başvurulara  ilişkin  sorumluluk başvurana aittir.

*DOÇENT ;
Kadrolarına başvuracak adayların, daimi statüde görev yapacak olup, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından  temin  edilebilir.),  Özgeçmiş,  2  (iki)  Adet  Fotoğraf,  Nüfus  Cüzdanı  Sureti,  Yabancı  Dil  Sonuç  Belgesi,  Lisans,  Yüksek  Lisans,  Doktora  ve Doçentlik Belgeleri veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler, Adli Sicil Kaydı Belgesi, Yayın Listesi, 4 (dört) takım (1 Adet Fiziksel + 3 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemiz Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

İlan No.Kadro BirimiBölümüAnabilim Dalı/Prog.Kadro UnvanıKad. Der.AdetAçıklamalar
20201101İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İktisatİktisat PolitikasıDoçent31Makro İktisat bilim alanında Doçent unvanına sahip olmak. Asimetrik Konjonktürel Dalgalanmalar ve İktisadi Şokların Sürekliliği konularında çalışmalar yapmış olmak
20201102İktisadi ve İdari Bilimler
Fakültesi
İşletmeYönetim ve OrganizasyonDoçent31Yönetim ve Strateji alanında Doçent unvanına sahip olmak. Yeşil Yönetim, Çevre Bilinci ve Liderlik konularında çalışmalar yapmış olmak.
20201103İktisadi ve İdari
Bilimler Fakültesi
Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiYönetim BilimiDoçent31Kamu Yönetimi alanında Doçent unvanına sahip olmak. Kamuda Değişim Yönetimi, Kamu Politikaları ve Dijital Sağlık Yönetimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
20201104Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiEnerji Planlaması ve YönetimiDoçent31Makine Mühendisliği alanında Doçent unvanına sahip olmak. Akışkanlar Mekaniği, Nanoakışkanlar ve Isı Transferin İyileştirilmesi konularında çalışmalar yapmış olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 57 kez görüntülendi
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 43 kez görüntülendi
10, Kasım, 2020 Doçent İlanı kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 42 kez görüntülendi
6, Kasım, 2020 Doçent İlanı kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
...