Ordu Üniversitesi 5 profesör alacak - Akademik Ofis
0 beğenilme 0 beğenilmeme
38 kez görüntülendi
Profesör İlanları kategorisinde (6.3k puan) tarafından

Üniversitemize,  2547  sayılı  Kanun  ve  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliği  hükümleri  ile  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans,  doktora ve doçentlik belgelerinin  suretleri, 2  fotoğraf,  Nüfus Cüzdanı  fotokopisi,  adli  sicil  kaydı,  başlıca araştırma  eserini  belirttiği  yayın listesini,  kongre  ve  konferans  tebliğleri  ile  bunlara  yapılan  atıfları,  eğitim-öğretim  faaliyetlerini,  yönetimlerinde  devam  eden  ve  biten  doktora,  sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 1 adet fiziki dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 6 adet pdf formatında hazırlanmış olan CD veya taşınır bellek ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Genel Şartlar;
* Adayların; www.odu.edu.tr internet adresindeki Personel Daire Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri “Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesi”ne göre puanlama tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
* Profesör adaylarının, Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesinin 9. maddesinin (a) fıkrası  uyarınca  her  bir  doçentlik  temel  alanı  için  asgari  koşulların  sağlandığına  ilişkin  bildirim  beyannamesi  ile  başlıca  araştırma  eseri  beyan  formunu doldurmaları gerekmektedir.
*  Adayların  yayın  dosyalarında  sundukları  ulusal  ve  uluslararası  makale  ile  bildirilerin  yayınlandığı  dergilerin  indekslerini  gösteren  belgeleri dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
*  Herhangi  bir  kamu  kurumunda  çalışanların  (daha  önce  çalışıp  ayrılsalar  dahi),  çalıştıkları  kurumlarından  alacakları  onaylı  “Hizmet  Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
* Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
* Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden kurumumuz sorumlu değildir.      
                 
MÜRACAAT TARİHİ; İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.                        
 

BirimiBölüm/Anabilim DalıUnvanıAdetDereceAçıklama
Diş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimler / PedodontiProfesör11Pedodonti alanında Doçentliğini almış olmak. Renkli kompomerlerin termal iletkenliği ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat FakültesiSanat Tarihi / Türk İslam SanatıProfesör11Türk ve İslam Sanatı alanında Doçentliğini almış olmak. Su Mimarisi ve Maden Sanatı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTürkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi / Türkçe EğitimiProfesör11Türkçe Eğitimi alanında Doçentliğini almış olmak. Dil bilimi ve metin dilbilimi üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiMatematik ve Fen Bilimleri Eğitimi / Matematik EğitimiProfesör11Matematik alanında Doçentliğini almış olmak.
İstatistiksel yakınsaklık ve Tauber tipi teoremler konularında çalışmalar yapmış olmak.
Müzik ve Sahne Sanatları FakültesiTürk Müziği / Türk Halk MüziğiProfesör11Müzik alanında Doçentliğini almış olmak. Türk
Halk Müziği ve Türk Müziği Tarihi alanında çalışmalar yapmış olmak.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Hoş geldiniz, Akademik Ofis sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Diğer web siteleri www.hakankor.com.tr www.sinavofisi.com

599 soru

1 cevap

2 yorum

8 kullanıcı

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 47 kez görüntülendi
19, Aralık, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 45 kez görüntülendi
9, Aralık, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Bayram Kayakuş (5.9k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 51 kez görüntülendi
28, Kasım, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 52 kez görüntülendi
20, Kasım, 2020 Profesör İlanları kategorisinde Ceren Açıkgöz (6.3k puan) tarafından soruldu
...